Kulak Çınlaması Bitkisel Tedavi
21 Haziran 2024

Kulak Çınlaması Bitkisel Tedavi

Kulak çınlaması, tıp dilinde "tinnitus" olarak adlandırılmaktadır. Bu rahatsızlık, yaşa bağlı olarak, işitme kaybı sorununa bağlı olarak, kansızlık etkisiyle, tansiyon ve depresyona bağlı olarak oluşabilen bir sağlık sorunudur. Bu durumda kişi, sanki kulağında zil çalıyormuş gibi bir ses duyar ve bu zil sesi, kimi zaman hastanın hayatını olumsuz yönde etkileyebilen boyutlara ulaşır.

Kulak Çınlaması Bitkisel Tedavi ile Tedavi Edilebilir mi?

Çınlama sorununun çoğu zaman neden kaynaklandığı tespit edilemez. Ancak çınlama oluşması başka bir sağlık sorununa bağlı olarak meydana geliyorsa, sorunun kaynağı bulunduktan sonra tedavi edilmesi mümkündür. Burada sizlere kulak çınlaması bitkisel tedavi amaçlı uygulanan yöntemler verilecektir.

Kulak Çınlaması Bitkisel Tedavi İçin Beyaz Lahana Kürü Hazırlama ve Uygulaması

Kulak çınlamasına karşı uygulanması önerilen bu kür, İbrahim Saraçoğlu'na aittir. Kürün tarifinde beyaz lahananın yaprak kısımları kullanılmaktadır. Beyaz bir lahanadan yaklaşık olarak 6 ile 7 adet yaprak alın. Aldığınız beyaz lahana yapraklarının üzerine yarım litre su ekleyerek 10 dakika kadar kabın ağzı kapalı olacak şekilde orta hararetli ateşin üzerinde pişirin. Lahanaları pişirerek elde ettiğiniz suyu süzerek karışımdan ayırın. Bu suyu aç karnına ya da tok karnına sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa birer su bardağı için. Kulak çınlaması bitkisel tedavi için bu uygulamayı toplamda 5 günlük uygulamadan sonra 3 gün kür uygulamaya ara verin. 3 günlük aradan sonra 5 gün daha devam edin. Son olarak tekrar 3 gün ara verip 5 gün beyaz lahana kürüne devam edin. Böylece kulak çınlamasına karşı 15 uygulama günü tamamlayın. Kulak çınlaması bitkisel tedavi yönteminde en etkili metot budur. Bu metot aynı zamanda toksin atıcı ve bağırsak kanseri önleyici olma gibi özellikler taşımaktadır. Kulak çınlamasına karşı uygulanan bu bitkisel tedavi yöntemi bir yıllık sürede 3 ya da 4 defa uygulanması önerilmektedir.

Verilen kulak çınlaması bitkisel tedavi yöntemi uygulamanın dışında yapılması gereken bazı uygulamalar daha bulunmaktadır. Aslında birer öneri niteliği taşıyan bu yöntemler kulak çınlaması bitkisel tedavi metodunu güçlendirmektedir. Bu yardımcı uygulamalar şunlardır:

  • Yüksek sesli müzik dinlenmemelidir.
  • Fındık, fıstık, ceviz içi, kabak çekirdeği ve özellikle ayçiçeği çekirdeği tüketilmemelidir. Çünkü çerezlerin tinnitus olarak isimlendirilen kulak çınlamasına birçok olumsuz etkisi vardır.
  • Uykusuzluk ve yüksek kolesterol içeren besinler kulak çınlamasının şiddetini artırırlar.
  • Kahve içmekten uzak durun.

Çok Önemli Not

Kulak çınlaması bitkisel tedavi için beyaz lahana kürü uygulandıktan sonra 10 gün boyunca sıvı halde U vitaminin kullanılması, kulak çınlamasının tamamen son bulmasını sağlamada çok büyük fayda sağlayacaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kulak Çınlaması Sonuçları

Kulak Çınlaması Sonuçları

Haber Bülteni