Nootropil Kulak Çınlaması Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Nootropil Kulak Çınlaması Belirtileri ve Tedavisi

Nootropil Kulak Çınlaması, Ciddi bir işitme kaybı bulunmadığı halde kulağı çınlayan hastalara verilen bir ilaç olan nootropil kulak çınlaması doktor denetiminde kullanılması gerekir. Bu ilaç oldukça yaygın olup hafif düzeyde kulak çınlamaları için sık sık önerilmektedir. Bunun ile ilerleyen süreçlerde yani çınlamanın daha artıp hastanın işitme kayıpları yaşamı halinde nootropil kulak çınlaması ilacı pek tavsiye edilmemektedir. Bu ilacın yerine daha da sert ve şiddetli etkisi bulunan ilaçlar yazılmaktadır. Özellikle büyük işitme kayıplarında nootropil kulak çınlamasının pek tercih edilmediği söylenebilir. Böyle durumlarda ise vasterall ilacına başvurulabilir. Bu ilaç ise 3 ay denendikten sonra ancak uygun olup olmadığına karar verilmektedir.

Kulak çınlaması sorunu hastaya zor anlar yaşatan ve onun günlük yaşamını doğrudan etkileyen bir sorun olduğu için mutlaka önlem almak gerekmektedir. Alınacak önlemlerin başında Uzman bir kulak burun boğaz doktoruna danışılması gerekmektedir. Hastanın yalnızca doktorunun önermiş olduğu ilaçları kullanması gerekmektedir. Aksi takdirde bu sorun daha büyük tehlikelerin yaşanmasına neden olabilir. Bu yüzden de doktor denetimi olmadan nootropil kulak çınlaması ilacının kullanılmaması gerekir. Aynı durum diğer kulak çınlaması sorununu gidermeye yarayan ilaçlar için de geçerlidir.

Kulak Çınlamasına Karşı Kullanılması Gereken İlaçlar

Kulak çınlaması sorunu yaşayan hastaların kendi kafalarına göre ilaç almaları gerektiğini belirtmiştik. Bunun ile kulak çınlaması sorununa karşı önleyici birtakım ilaçların alınmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Bu ilaçlar için.
  • Nootropil
  • Vastarel
  • Betaserc
Gibi ilaçları sık sık öneri olarak duymanız mümkündür. Burada önemli olan husus ise bu ilaçları hangi sıklıkla kullanacağınızdır. Bunun için de elbette doktorunuza danışmadan hareket etmemeniz gerekir. Bu saymış olduğumuz ilaçlar yalnızca kulak çınlamasını geçirmez. Bu sorunun yanı sıra unutkanlık sorunu olan hastalar için de birebirdir. Örneğin nootropil kulak çınlaması sorununun yanı sıra unutkanlık ilacı olarak da kullanılmaktadır. Yine vastarel ilacı heyecan ve panik gibi duygu durumlarını yenmek amacı ile kullanılmaktadır.

Görüldüğü üzere kulak çınlaması sorununu azaltacak birçok ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçları 3 aydan fazla kullanmamak gerekir. Bunun yanı sıra istenilen yanıtı da almış olmanız oldukça önemlidir. Bunun için de herhangi bir ilacı aldığımız esnada kulak doktoruna da danışılması gerekir. Örneğin nootropil kulak çınlaması ilacı için fayda gördüğünü düşünen bir hasta ancak doktorunun önerisi doğrultusunda bu ilacı kullanması mümkündür. Aksi takdirde yan etkilerini göstermesi de söz konusu olabilir.

Tüm bu ilaçların etki etmemesi halinde kulağın içine yerleştirilen çınlama maskesi cihazları sayesinde de bu sorundan kurtulmanız mümkündür. Bunun yanı sıra nootropil kulak çınlaması ilacını almanın yanı sıra kişinin aşırı yorgun ve halsiz olmaması da işitme sorunu yaşamaması açısından önemli bir husustur.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Nazmiye Çelik

27 Mayıs 2024 Pazartesi

Bendede var on beş gündür kulak çınlaması sanki kulağımin iç özünde kamyon sesleri oluyor kalp atışı gibi oluyor aynı ve doktora gittim dün bir sorun yok dedi kulak işitme testi yaptır araştırma hastanesinde dedi bide bu nootrobil hap yazdı böyle bir sorun la karşılaşan varmi şu anda kulaklarım fazlasıyla çınlıyor

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba, kulak çınlaması gerçekten rahatsız edici bir durum olabilir. Doktorunuzu ziyaret ettiğinize ve test yaptırdığınıza göre iyi bir adım atmışsınız. Nootropil gibi ilaçlar genellikle beyin fonksiyonlarını desteklemek için kullanılır. Ancak, bu tür ilaçların etkisi kişiden kişiye değişebilir. Kulak çınlaması bazen stres, yüksek ses maruziyeti veya diğer sağlık sorunları nedeniyle de olabilir. Başka bir uzmanın görüşünü almak veya alternatif tedavi yöntemlerini araştırmak faydalı olabilir. Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede rahatlarsınız.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kulak Çınlaması Sonuçları

Kulak Çınlaması Sonuçları

Haber Bülteni

Güncel

Kulak Çınlaması Neden Olur?

Kulak Çınlaması Neden Olur?