Ahmet Maranki Kulak Çınlaması Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Ahmet Maranki Kulak Çınlaması Belirtileri ve Tedavisi

Ahmet Maranki Kulak Çınlaması: Tıp'taki adıyla tinnitus olan Kulak çınlaması rahatsızlığını yaşayanların rahatsızlığı için tıp alanında tedavi yöntemleri her ne kadar geliştirilmeye çalışılsa da ne yazık ki sonuç çok da başarılı olamıyor. Buna rağmen Kulak çınlaması rahatsızlığı olanların öncelikle kesin olarak bir doktor kontrolünden geçmesi gerekir, şayet uzun bir süre kulak çınlaması için tedavisi geçirdiniz ve birçok ilaç kullandığınız halde sonuç yine başarısız ise alternatif tıp yöntemlerine yani şifalı bitkilere yönelmenizde fayda olabilir. Şifalı bitkiler konusunda ulusal bir üne sahip olan Ahmet Maranki kulak çınlaması konusunda yapmış olduğu araştırmalar sonucu geliştirdiği ve bu hastalıktan dolayı mustarip olan hastalara tavsiyede bulunduğu kür aşağıda yazılmıştır.

Ahmet Maranki Kulak Çınlaması: (Tinitus)'ından yakınanların, halk arasında çerez olarak nitelendirilen ceviz, fındık, fıstık, ay çekirdeği ya da kabak çekirdeği tüketmemeleri bunlardan uzak durmaları gerektiğini ifade ediyor. Özellikle da kabak ve ayçiçeği çekirdeğinin tinitus üzerinde çok fazla olumsuz etkileri bulunur. Ahmet Maranki kulak çınlaması uzun yıllardan beri tinitus sorunu yaşayan kişilere 15 günlük beyaz lahana kürünü öneriyor.

Beyaz Lahana Kürü

Ocak üzerinde kaynamaya başlayan yarım litre su içine 6-7 tane beyaz lahana yaprağı koyup, 10 dakika ağzı kapalı biçimde hafif ateşle pişirin.

Elde edilen bu sudan sabah akşam olmak üzere aç ya da tok karnına birer su bardağı için ve bu uygulamaya 5 gün süreyle devam edin.

Bu kürün beş günlük uygulamasından sonra, üç gün ara verin ve bu aradan sonra, tekrar 5 gün uygulayın. 3 gün yine ara verin ve aranın ardından tekrar 5 gün daha uygulayın. Bu şekilde 15 günlük kür tamamlanmış olur. Toksin atıcı ve bağırsak kanserini önleyici bir özelliği de olan bu 15 günlük kürü, 1 sene boyunca 3-4 defa yapmak en doğru olacaktır. Bundan ayrı olarak; yüksek sesle kesinlikle müzik dinlemeyin ve kahve içmemeye özen gösterin. Yüksek kolesterol içeren beslenme şekli ile uykusuzluğun tinitusu tetiklediği aklınızda bulunsun.

Ahmet Maranki kulak çınlaması için önerdiği bu lahana küründen sonra, on günlük U-vitamini (Sıvı halde) uygulanması, tinitusun tamamen yok olmasında çok önemli bir rol oynayacaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kulak Çınlamasının Nedenleri

Kulak Çınlamasının Nedenleri

Haber Bülteni