U Vitamini Kulak Çınlaması Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

U Vitamini Kulak Çınlaması Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

U Vitamini Kulak Çınlaması, tıp biliminde tinnitus adı verilen genellikle önemsiz gibi gözüküp altında başka hastalıkları barındıran kulak çınlamasının U vitamini sayesinde tedavi edilmesi yöntemidir. Kulak çınlaması sürekli hale gelip beraberinde dikkat bozukluğu, uykusuzluk, baş dönmesi gibi rahatsızlıkları teşkil ediyorsa zaman kaybetmeden Uzman hekime başvurulmalıdır. Kulak çınlaması rahatsızlığı olanlar bunu farklı şekilde dile getirirler, çünkü bu ses dışarıdan duyulmaz ve rahatsızlığı olan kişi vızıltı, uğuldama, çınlama gibi sesleri kendi içerisinde duyar. İç kulaktaki hücrelerin hasar görmesi, kulakta bulunan fazla kir, kulak kemiğindeki değişmeler, anemi, kulağı etkileyen hastalıklar ve benzeri faktörler kulak çınlamasının oluşumunu etkileyen faktörlerdir.

Kulak çınlaması rahatsızlığında tıp bilimi yaptığı çalışmalarda henüz istediği verimi alamamıştır. Uzman hekimler kulak çınlaması tedavisinde ilaç kullanımından çok doğal yollar ile tedavi yapılmasını uygun bulmuşlardır. Psikolojik desteğin çok önemli olduğunu vurgulayan doktorlar özellikle bol miktarda U vitamini içeren besinler tüketilmesini vurguluyorlar. Kulak çınlaması rahatsızlığı olan kişilerin alkol ve kafein içeren içeceklerden uzak durması, sigara tüketmemeleri, aşırı yorgunluk ve stresten uzak durmaları, yüksek sesli ortamlarda bulunmamaları ve maden suyu tüketmemeleri uzmanlar tarafından önemle vurgulanmıştır.

Kulak çınlaması tedavisinde U vitaminin önemi oldukça fazladır. Genellikle lahana türü sebzelerde bulunan U vitamini metil metiyonin sulfonyum klorid adı verilen bileşiği temsil eder. U vitaminin kulak çınlamasında etkili olduğunu belirten İbrahim Saraçoğlu bunun için beyaz lahana kürünü önermiştir. 15 gün boyunca kullanacağımız beyaz lahana kürünün nasıl yapıldığına hep birlikte göz atalım.

Kulak çınlamasında U vitamini içeren beyaz lahana kürü nasıl yapılır?

Bir tencereye bir miktar su koyup kaynatmaya başlayalım. Kaynamak üzere olan suyun içine 7-8 adet beyaz lahana yaprağı koyalım ve ağzı kapalı şekilde yaklaşık 10 dakika kadar pişirmeye devam edelim. Kaynamış olan beyaz lahana yaprağı suyumuzu 5 gün boyunca sabah akşam bir su bardağı için. 5 gün içtikten sonra 3 gün ara verin ve yine 5 gün için. İkinci 5 günün sonunda 3 gün ara verin ve yine 5 gün sabah akşam bir su bardağı için. Bu işlemleri yaptıktan sonra 15 günlük beyaz lahana kürü programını uygulamış oluyoruz. Beyaz lahana yaprağından elde etmiş olduğumuz sıvı haldeki U vitamini, kulak çınlamasını büyük oranda ortadan kaldıracaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kulak Çınlaması Dini Anlamı

Kulak Çınlaması Dini Anlamı

Haber Bülteni

Güncel

Kulak Çınlaması Neden Olur?

Kulak Çınlaması Neden Olur?