İbrahim Saraçoğlu Kulak Çınlaması Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

İbrahim Saraçoğlu Kulak Çınlaması Belirtileri ve Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Kulak Çınlaması, Kulak çınlamasının tıp dilindeki ismi ile tinnitus rahatsızlığının birçok nedenle ortaya çıkabileceği söylüniyor. İbrahim Saraçoğlu kulak çınlaması rahatsızlığının kireçlenme nedeni ile olabileceğini bu durumda bireyin kireçlenme için önerdiği kür yani çınar yaprağı kürünü uygulaması gerekliliğini söylüyor. Kulak çınlaması genelde ülkemizde biri beni mi andı kulaklarımı çınlatıyor gibi bir algı vardır ancak yapılan deneyler ve bilim bunun tersini söylüyor yani kulak çınlamasının bir kimsenin arkasından konuşulması ile hiçbir ilgisi yoktur. Kulak çınlaması problemi yaşayan kişi bunun yanında baş dönmesi, dikkat dağınıklığı ve uykusuzluk durumlarında bir KBB uzmanına gitmelidir. Kulak çınlaması işitme kaybı, orta kulak iltihabı, kulak kiri, sinüzit, enfeksiyon, Otoskleroz içerisindeki eklemlerin sertleşmesi, kulak zarında delinme, anemi, tümör, darbe alma, kolesterol, diyabet, aspartam gibi birçok sebep ile meydana gelir. Bu nedenle kulak çınlaması probleminin sizdeki nedenini bulacak bir doktordur. Peki ya İbrahim Saraçoğlu kulak çınlaması rahatsızlığı için ne öneriyor bu sorunun cevabı için önerdiği kür ne şekilde yapılabilir işte cevabı;

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kulak Çınlaması Sorunu

Kulak çınlaması sorunu kireçlenme nedeniyle ortaya çıkıyorsa bu durumda kişi İbrahim Saraçoğlu kireçlenme kürü yöntemini yani çınar yaprağı kürü uygulanmalıdır. Ancak orta veya genç yaşlardaki kişiler için altta açıklanan kürler uygulanmalıdır.

Soğan Kürü: İbrahim Saraçoğlu kulak çınlaması problemi yaşayan kişinin öncelikle on beş gün boyunca soğan kürünü kullanması gerektiğini söylüyor. Bu kür için öncelikle bir buçuk su bardağı su bir tencereye konulur sonra bir adet kuru soğanın kabuklarını soyulur ve dört parçaya bölünür tencereye atılır ve 5 dakika kadar kısık ateşte kaynatılır. Ilıyınca süzülür, aç karnına sabah akşam taze olarak içilmelidir.

Testere Dişli Aslan Pençesi: Soğan kürünün akabinde bir ay süresince testere dişli aslan pençesiyle yapılan kür uygulanması gerekmektedir. Bu kür için bir bardak su içerisinde 4-5 gram kadar testere dişli aslan pençesi bitkisi altı dakika kadar demlenir sonrasında süzün ve ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra günde 2 kez tüketin. Bu kürden hemen sonra 15 gün boyunca soğan kürü uygulanır ve sonrasında bir ay çobançantası adı verilen kür uygulanır.

Çoban Çantası Kürü: Kaynatılmış bir bardak su içerisinde 4-5 gram çoban çantası bitkisi atın ve 5 dakika demlendikten sonra süzün ve ılımaya bırakın. Ilıyınca her gün akşam yemeğinin ardından sonra tüketin. Bu kür bir ay boyunca uygulanmalıdır.

Uygulama Sıralaması: İbrahim Saraçoğlu kulak çınlaması için ilk olarak 15 gün soğan kürünün ardından bir ay testere boyunca dişli aslan pençesini ve ardından 15 gün soğan kürünü ve son olarak bir ay çoban çantası kürünün uygulanması gerekliliğini söylüyor.

İbrahim Saraçoğlu'nun Tinitus-kulak çınlaması şikâyeti olan insanların, halk arasında çerez olarak isimlendirilen ceviz, fındık, fıstık, ayçekirdeği ya da kabak çekirdeği tüketmekten uzaklaşmaları gerektiğini söylüyor.
Özellikle de kabak çekirdeğinden ve ayçiçeği çekirdeklerinin tinitus üstünde fazlasıyla olumsuz etkileri bulunmaktadır.

Beyaz lahana kürü
  • Kaynamaya bıraktığınız yarım Litre su kaynamaya başladıktan sonra altı veya yedi tane beyaz lahana yaprağını koyarak on dakika ağzı kapalı şekilde hafif ateşte pişirin.
  • Elde edilen suyu, Sabah ve akşam olmak üzere aç ya da tok karnına 1'er Su bardağı için. Bu işleme toplam beş gün devam edin.
  • Bu kür 5 gün uygulandıktan sonra 3 gün ara verin ve yeniden 5 gün uygulayın. Böylelikle 15 günlük kür tamamlanmış olur.
  • Bu arada Toksin atıcı ve bağırsak kanserini önleyici bu on günlük kürü, bir yıl boyunca 3-4 kez yapmak en doğru işlemdir.
Bunlar dışında; Muhakkak yüksek seste müzik dinlemeyin ve kahveyi azaltmaya ya da hiç içmemeye de özen gösterin. Uykusuzluğun ile yüksek kolesterol içeren beslenme şeklinin tinitusu körüklediğini unutmayın. Beyaz lahana kürünün akabinde uygulanacak olan on günlük Uvitamini (Sıvı halde) tinitusun tamamıyla ortadan kalkmasında ciddi bir rol oynayacaktır.

Not: Doktorunuzun kontrol ve önerilerini asla ihmal etmeyin.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kulak Çınlaması Sonuçları

Kulak Çınlaması Sonuçları

Haber Bülteni